TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35

Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o

Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

W naszym kościele przez cały listopad codziennie po Mszy Św., a niedzielę o g. 17 3o polecamy    naszych bliskich zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii, lub na tacę.

Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych Parafian!

Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 18 XI – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe);
  • 19 XI –Błogosławiona Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 XI – Święty Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 XI – Święta Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).

Spotkania grup duszpasterskich

Środa – g. 19 3o Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu.

Czwartek  – g. 20 3o próba chóru

Piątek – spotkanie kl. II i III gimnazjum g. 18 45.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Eucharystia dla Neokatechumenatu g. 17 oo

7 .Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość niedzielny

Miłujcie się

8. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą szczególnie na przebudowę Kościoła, składam serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu został zamontowany sufit w zakrystii, rozebrany został strop w miejscu przyszłej kuchni, i biura parafialnego, została wyburzona również część mieszkalna, była sypialnia. W tym tygodniu będą trwały dalej prace w części plebanijnej. Od poniedziałku, rozpoczynamy prace również przy instalacji centralnego ogrzewania i nowej kanalizacji i elektryki. Poszukuję również ofiarodawcy, na schody prowadzące na chór. Zakupione zostało szkło na pozostałe witraże.

Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają budowę. Serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję, również za ułożenie kostki przy krzyżu Panu Sylwkowi, zainstalowanie płotu wokół krzyża Panu Hagermanowi, jak również Panu Mirkowi za czuwanie nad całością. Również będziemy porządkowali drewno przy plebanii, poszukuję na kilka dni krajzegi do cięcia drewna.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ks. Darek Kiljan