CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

30 marca 2014

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

W tygodniu Msza Św. Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, g. 18  oo, Sobota g. 9 oo.

Niedziela -Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym 17 15.

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy g. 18 oo,

Piątek – Droga Krzyżowa – dzieci g. 17 oo, młodzież i dorośli g. 18 3o

Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia. Wyrazem tego jest również różowy kolor szat liturgicznych, który dziś zastępuje kolor fioletowy, zwyczajowo stosowany w Wielkim Poście.

2. W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o tym najważniejszym – duchowym przygotowaniu. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie na pół godziny przed Mszą Św. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni. Do Komunii św. w święta możemy przystępować również dłużej po spowiedzi, bylebyśmy nie popełnili grzechu ciężkiego. Grzechy lekkie, czyli takie, które zostały popełnione nie w pełni świadomie lub też ich materia nie obejmuje rzeczy ważnych, są gładzone podczas aktu pokuty na początku Mszy św., o ile z wiarą i pokorą stajemy w prawdzie wobec Boga.

3. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Sakrament pokuty od 17 oo do 18 oo. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ. Odwiedziny chorych w domach od g. 9 oo

Pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. g. 9 i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej i rozpoczęcie Małego Jerych, adoracja potrwa całą dobę. Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na modlitwę i adorację Jezusa Eucharystycznego.

4. W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.

5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Mały Gość Niedzielny

6.Spotkania grup duszpasterskich

Wtorek – katecheza dla młodzieży starszej i dorosłych g. 18 3o

Środa – spotkanie wspólnoty Różańcowej po wieczornej Mszy Św.

W czwartek i Piątek próba chóru.

Piątek – kl. II i III gimnazjum DROGA KRZYŻOWA i spotkanie przygotowujące do

Sakramentu bierzmowania g. 18 3o

Sobota – ministranci g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

7. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane, na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje. Można też Przekazać 1%swojego podatku  na rzecz przebudowy naszego Kościoła. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone ulotki z podanym numerem KRS. Dopisujemy „Przebudowa Załom”. Chcę nadmienić, że jest to inny numer KRS niż w ubiegłym roku.

8. Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny, również jak każdego roku  można pomóc konkretnemu dziecku, zabierając ze skrzynki miłości rulon z imieniem dziecka. Dary prosimy  przynosić do niedzieli palmowej.

9. W tym roku czekają naszą parafię bardzo ważne wydarzenia duchowe. 3 maja rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje prowadzone przez Ojców Redemptorystów, przygotowujące nas do zainstalowania obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Trwały będą aż, 5 dni  tzn. do 7 maja. W związku z tym wydarzeniem  nie przewidujemy w Wielkim Poście rekolekcji, dla dorosłych młodzieży i dzieci. Będą zaś dni skupienia przygotowujące poprzez sakrament pokuty i słuchanie słowa Bożego.  Następne wydarzenie to Bierzmowanie, 19 maja i Komunia Święta w dwóch grupach 18 i 25 maja. Już dziś prośmy Pana Boga o błogosławieństwo na te piękne duchowe dni.

10.Uwaga pielgrzymi jadący do Rzymu! Proszę o wpłatą pozostałej kwoty, na konto parafii lub osobiście do mnie. Proszę o podanie również  adres zameldowania   i  pesel. Sprawa pilna.

11. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy