DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        2 października 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek – Sobota (niedzielna) g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17 5o

Różaniec codziennie g. 17 3o

Czarna Łąka – Msza Św. Piątek g. 16 3o,

1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17 3o, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszam na wspólne różańcowe nabożeństwa dzieci i młodzież.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

W czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie.

W piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz.17 oo -17 3o. Odwiedziny chorych w ich domach od g. 9 oo.

1. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.
  1. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragnę przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń i pozdrowień. Zmarłych parafian polecam Bożemu miłosierdziu.
  1. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano.
  1. Spotkania grup duszpasterskich:

Wtorek g. – Neokatechumenat. Wspólnota I g.19 oo

Środa  – Wspólnota Różańcowa g. 16 3o  Plebania

Neokatechumenat. Wspólnota II g.19 oo

Sobota – dzieci komunijne katecheza i próba g. 10 oo

ministranci g. 11 oo.

Domowy Kościół wspólnota III g. 12 oo

Niedziela 09.10. g.12 oo Msza Św. z poświęceniem Różańców, Krzyży i konferencja dla Rodziców.

Domowy Kościół wspólnota I g. 14 oo

9. Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Bram Miłosierdzia Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Wyjeżdżamy15 października (sobota). Program: . Gorzów wielkopolski katedra, Rokitno sanktuarium, Międzyrzecz -kościół pierwszych polskich męczenników, Świebodzin-sanktuarium miłosierdzia bożego, Zielona Góra- kontrkatedra. Cena wraz z obiadem i ubezpieczeniem ok. 80 zł. Zapisy dzisiaj lub za tydzień. Zachęcam do licznego udziału w tych niezapomnianych chwilach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu, który po burzliwej młodości nawrócił się i wyrzekłszy się wszelkich dóbr, postanowił naśladować Chrystusa w całkowitym ubóstwie; radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.; jej Dzienniczek jest zaliczany do najwybitniejszych dzieł mistycznych.