OBJAWIENIE PAŃSKIE                                                                              6 stycznia 2018

1. W osobach trzech króli lub mędrców ze Wschodu cały pogański świat złożył pokłon i ofiarował dary nowonarodzonemu Królowi wszechświata. Jezus objawił się im jako Zbawiciel całej ludzkości. Wspominając to wydarzenie, każdy z nas na nowo przyjmuje Jezusa za Zbawiciela. Pan Jezus dla mnie przyszedł na świat, dla mojego zbawienia.
  2. Błogosławimy dzisiaj kadzidło i kredę. Niech wonny dym kadzidła wypełni nasze domy, a drzwi niech ozdobi wyznanie naszej wiary: niech Chrystus błogosławi to mieszkanie C+M+B 2018 (K+M+B 2018).
  3. Dziś Małe Jerycho, Pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                                                               7 stycznia 2018

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek g. 9 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 9  oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 8 5o

Godzinki ku czci NMP – niedziela 8 1o

Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy w intencjach ludzi, którzy z różnych powodów opuścili swój rodzinny kraj i szukają lepszego życia na obcej ziemi.

Uwaga wyjeżdżający na rekolekcje na nartach Krynica 2018! Bagaże przynosimy w czwartek od 17 oo do 18 3o. Wejście od zaplecza. Zbiórka na dworcu w Dąbiu o g. 19 oo

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny. LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

Spotkania grup duszpasterskich

Ministranci – sobota g. 11 oo.(wszyscy)

Inne spotkania odwołane ze względu na czas kolędy.

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać. W tej chwili trwają prace krycie dachówką połaci dachowych. Taca w niedzielę za tydzień w całości przeznaczona na naszą przebudowę.