CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   28 stycznia 2018

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek g. 9 oo, Środa, Czwartek i Piątek g. 18  oo, Sobota g 9 oo i 18 (niedzielna)

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18  oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 17 5o

Godzinki ku czci NMP – niedziela 8 1o

Spowiedź Św. na pół godziny przed Mszą Św.

Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. o g. 18 oo modlitwa o nowe i święte powołania do stanu duchownego.

W piątek odwiedziny chorych w ich domach od. g. 9 oo. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej 17 3o -18 oo. Po zakończeniu Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do NSPJ.

W pierwszą sobotę Spowiedź Św. wynagradzająca od 8 oo. Msza Św. g. 9 oo  Św. Różaniec wynagradzający i 15 minutowe rozważanie tajemnic Różańcowych w ramach 4 soboty wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata.

Małe Jerycho (wystawienie Najświętszego Sakramentu ) i adoracja po Mszy Św. o g. 9 oo

Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godz.18 oo. Na rozpoczęcie Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Czarna Łąka Spowiedź Św. g 16 3o i Msza Św. g. 16 45

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano i Miłujcie się!!!

Spotkania grup duszpasterskich:

Róża Różańcowa – środa po Mszy Św. o g. 18  oo spotkanie i omówienie intencji

Kandydaci do Bierzmowania piątek g 19 oo.

Ministranci – sobota g. 11 oo. lektorzy g. 11 3o

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto  jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać.  W tej chwili trwają prace przy układaniu dachówki na dachu. W minionym tygodniu został zamontowany zegar i dzwony „kuranty” na naszej wieży.