PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                  18 lutego 2018

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 18 oo.

w tygodniu.: Wtorek, Środa, Czwartek i Piątek g. 18  oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna)

Droga Krzyżowa – Załom Piątek g. 18 3o, Czarna Łąka – Piątek po Mszy Św. o g. 16 45

Gorzkie Żale – Załom Niedziela g. 17 15, Czarna Łąka – Niedziela po Mszy Św. o g. 10 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 18  oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek 17 5o

Godzinki ku czci NMP – niedziela 8 1o

Spowiedź Św. na pół godziny przed Mszą Św.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

Już dzisiaj informuję, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 18-21 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks.  Jarosław Szymczak, doktor teologii małżeństwa i rodziny.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Spotkania grup duszpasterskich:

Zapraszam;

katechezy dla młodzieży starszej i dorosłych poniedziałek i czwartek g. 19 oo

Kandydaci do Bierzmowania piątek Droga Krzyżowa i katecheza 18 3o.

Ministranci – sobota g. 11 oo. lektorzy g. 11 3o

Domowy Kościół – wspólnota I niedziela (dzisiaj) g. 14 oo

wspólnota III sobota g. 9 oo

Wszystkim, którzy pomagają naszej parafii modlitwą, wsparciem finansowym na konto parafii,  jak i inną formą pomocy w przebudowie Kościoła Bóg zapłać.  W tej chwili zakończyliśmy prace przy wieży i dachu. Będziemy przygotowywali się finansowo na realizację elewacji którą wykonamy w okresie wiosenno-letnim. Prace budowlane trwają w piwnicach plebanii, po ich zakończeniu zaczniemy tynkować przedsionek i piętro nad przedsionkiem.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.   LOsservatore Romano i  nowy numer Miłujcie się!!!