PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                    29 kwietnia 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo. sic!!! (Uwaga zmiana godziny)

W tygodniu; wtorek, środę, czwartek(NMP Królowej Polski)piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Boże niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Od 1 maja wieczorna Msza Św. w niedzielę i tygodniu będzie w naszej parafii odprawiana o g. 19 oo (do końca sierpnia)

Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

Od wtorku, 1 maja (wspomnienie Św. Józefa Robotnika) rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy Sw. o g. 19 oo, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. W kaplicy w Czarnej Łące majówka w tygodniu o g. 18 oo.

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o g. 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka) 12 oo i 19 oo. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Odwiedziny chorych od g. 9 oo. Po Mszy Sw. o g. 19 oo Modlitwa do NSPJ. Msza Św w Czarnej Łące 17 3o i majówka.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o g. 9 oo i rozpoczęcie Małego Jerycha. (Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.}

Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Spotkania grup duszpasterskich:

Zapraszam;

Środa – Wspólnota Żywego Różańca g. 17  3o

Ministranci – sobota g. 11 oo młodsi) 11 3o starsi

Niedziela DK 1 g. 14 oo.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romano.

Ks. Darek Kiljan

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.