SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                             6 maja 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo. sic!!! (Uwaga zmiana godziny)

W tygodniu; wtorek, środę, czwartek, piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Boże niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Od 1 maja wieczorna Msza Św. w niedzielę i tygodniu będzie odprawiana o g. 19 oo

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 19 3o w tygodniu, w niedzielę g 18 3o.

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszam na Msze Święte o godz. 19 oo.

W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romano.

W następną niedzielę taca w całości przeznaczona jest  na przebudowę (budowę) naszego Kościoła.

Od wtorku rozpoczyna się „Biały Tydzień” dla wszystkich dzieci, które już przystąpiły do I Komunii Św. w naszej Parafii. Zapraszam z rodzicami.

W sobotę zbiórka ministrantów 11 oo młodsi, 11 3o starsi.

Ks. Darek Kiljan