WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                         13 maja 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo. sic!!! (Uwaga zmiana godziny)

W tygodniu; poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Boże niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Od 1 maja wieczorna Msza Św. w niedzielę i tygodniu jest odprawiana o g. 19 oo

Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 19 3o w tygodniu, w niedzielę g 18 3o.

Czarna Łąka – Msza Św. i  majówka w Piątek g. 18 oo. Majówka w niedzielę po Mszy  Św. o g. 10 oo

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Św. codziennie po Eucharystii wieczornej,  w Niedzielę o 18 3o.

Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

Od poniedziałku do Piątku będzie trwał „Biały Tydzień” dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. Zapraszam z rodzicami na g. 19 oo.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest w całości na przebudowę/budowę naszego Kościoła.

W sobotę zbiórka ministrantów 11 oo młodsi, 11 3o lektorzy

Ks. Darek Kiljan

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.