DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          3 czerwca 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 19 oo.

W tygodniu; środę, czwartek, piątek i sobota (niedzielna) g 19 oo.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek g. 18 5o

Godzinki do Maki Bożej niedziela g. 8 1o

Sakrament pokuty codzienne na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św, wieczornej(w dni powszednie), w niedzielę po Mszy Św. o g. 8 3o.

Czarna Łąka Nabożeństwo do NSPJ w niedzielę po Mszy Św. o g. 10 oo

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszy Św. odbędzie się zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

W Czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 19 oo. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

W następną niedzielę taca w całości przeznaczona jest na przebudowę/budowę naszego Kościoła

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymę Bożego błogosławieństwa.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Losservatore Romano.

Ks. Darek Kiljan

Proboszcz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.