Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko Kamieńskiej

„Zapraszamy do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce ze Stargardu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, która odbędzie się 15 sierpnia br. Pielgrzymka wyruszy o godz. 4.15 z kościoła pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie i zakończy się ok. godz. 13.00 w Sanktuarium uroczystą Mszą Świętą.”

„Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w parafii pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.”

„Zapraszamy do udziału w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy pod hasłem: „GŁOS MIŁOSIERDZIA – REKOLEKCJE W DRODZE NA 130. ROCZNICĘ URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21 i 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej.”

„Zapraszamy do wysłuchania „Oratorium” w wykonaniu Chóru Filharmonii Dziecięcej Siedmiogrodu z Rumunii, które odbędzie się 22 sierpnia br., w Święto Matki Bożej Królowej, o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym w Szczecinie. „Filharmonia dziecięca” jest zespołem powstałym 30 lat temu w siedmiogrodzkim miecie Szentegyháza (czyt. Sentehaza), jej członkami są uzdolnieni muzycznie uczniowie szkół podstawowych i średnich. W programie wieczoru zostanie odprawiona Msza Święta, a następnie będą wykonane utwory maryjne i inne. Oratorium to włącza się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na Uroczysty koncert zapraszają Pani dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce i Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Wstęp na koncert jest wolny.”