DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               2 września 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 18 oo, sobota g. 18 oo (niedzielna)

Sakrament pokuty – ok. pół godziny przed Mszą Św.

Godzinki do MB – niedziela 8 1o.

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

Poniedziałek – rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8 3o pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Wtorek Mszy Św. nie będzie

Środa – spotkanie Róży Różańcowej g. 16 45.  Nowenna do MBNP i Msza Św. g. 18 oo

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18 oo będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Sakrament pokuty g. 17 3o. Msza Św. g 18 oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w Piątek 17 5o. Odwiedziny chorych g. 9 oo.

Czarna Łąka –  Sakrament pokuty g. 16 3o. Msza Święta g. 16 45.

Spotkanie kl. VII i VIII – zapisy do Bierzmowania g. 18 45.

W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza Święta (niedzielna) g. 18 oo. Spotkanie ministrantów g. 11 oo

Niedziela (za tydzień) – spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy Św. o g. 12 (zapisy)

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzę, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny,

L Osservatore Romanao.

Dariusz Kiljan

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.