DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  16 września 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 18 oo,

sobota g. 18 oo (niedzielna)

Sakrament pokuty – ok. pół godziny przed Mszą Św.

Godzinki do MB – niedziela 8 1o.

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

Poniedziałek _Msza Św. g.9 oo

W sposób szczególny chcę zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu 18 IX wtorek z okazji św. Stanisław Kostki (1550-1568), jej patrona. Msza Św. godz. 18 oo.

W  tym dniu przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

Środa – Nowenna do MBNP i Msza Św. g. 18 oo. Po Mszy Św. zapraszam chętnych na KOŁO BIBLIJNE na plebanię.

Czwartek – Msza Św. g. 18 oo we wspomnienie  Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzyszy, męczenników  Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

W Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia 17 5o. Msza Św, g 18 oo św. Wspomnienie św. Mateusza (I w.), Apostoła i Ewangelistę, świadka Chrystusa w Etiopii.

Czarna Łąka –  Msza Święta g. 17 oo.

Spotkanie kl. VII i VIII – Przygotowanie do Sakramentu  Bierzmowania g. 18 45.

Sobota – Spotkanie ministrantów g. 11 oo młodsi. 11 3o starsi. Msza Św.(niedzielna) g. 18

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny i L Osservatore Romano.

Caritas- W następną niedzielę robi wyprzedaż nowych, nie używanych przedmiotów gospodarstwa domowego po Mszy Św, o g.  8 3o do 12 oo. Zapraszamy.

Wszystkim wspierającym naszą parafię, a szczególnie przebudowę Kościoła serdeczne Bóg Zapłać. Taca dnia dzisiejszego przeznaczona na przebudowę  naszej świątyni w całości.

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Dariusz Kiljan