DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     14 października 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Cz. Łąka,) 12 oo i 18 oo, sobota g. 18 oo (niedzielna).

Sakrament pokuty – ok. pół godziny przed Mszą Św.

Godzinki do Matki Bożej – niedziela 8 1o.

Koronka do Miłosierdzia Bożego g. 17 5o.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. Msza Św. g. 9 oo we wspomnienie św. Teresy od Jezusa (1515-1582), hiszpańskiej mistyczki i odnowicielki zakonów karmelitańskich.

Wtorek – Msza Św. i Różaniec g.  18 oo. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej (ok. 1180-1243), niemieckiej księżniczki, żony polskiego księcia Henryka Brodatego, która jako wdowa została mniszką. Jest  patronką Śląska.

Środa – Nowenna do MBNP i Msza Św. g. 18 oo. Po Mszy Św. i Różańcu KOŁO BIBLIJNE.

Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego (zm. ok. 107), był uczniem i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. Msza Św. i Różaniec g. 18 oo.

W piątek Msza Św. i Różaniec g. 18 oo. Spotkanie kl. VII i VIII – Przygotowanie do Sakramentu  Bierzmowania g. 19 oo.

Czarna Łąka. – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. 16 50. Różaniec codziennie g. 17 oo

W sobotę Zbiórka ministrantów g. 11 (młodsi) 11 3o lektorzy.

Msza Św. wieczorna sprawowana w duchu niedzieli g. 18 oo i Różaniec.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny i L Osservatore Romano.

Wszystkim wspierającym naszą parafię, a szczególnie przebudowę Kościoła serdeczne Bóg Zapłać.

Dariusz Kiljan