DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      21 października 2018

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Cz. Łąka,) 12 oo i 18 oo, sobota g. 18 oo (niedzielna).

Sakrament pokuty – ok. pół godziny przed Mszą Św.

Godzinki do Matki Bożej – niedziela 8 1o.

Koronka do Miłosierdzia Bożego g. 17 5o.

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy siostrę Kingę która poprzez pracę i modlitwę ewangelizuje Szczecin.

W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych.

Poniedziałek Msza Św. g. 9 oo we wspomnienie św. Jan Paweł II (1920-2005), jednego z największych papieży naszych czasów.

Wtorek – Msza Św. i Różaniec g.18 oo. Liturgia Słowa I wspólnoty neokatechumenalnej g.19

Środa – Nowenna do MBNP i Msza Św. g. 18 oo. Po Mszy Św. i Różańcu KOŁO BIBLIJNE.

Czwartek, Msza Św. i Różaniec g.18 oo. Konwiwencja II wspólnoty neokatechumenalnej g.19. Próba chóru g. 20 oo

Piątek Spotkanie Oazy Dzieci Bożych kl. IV – VI g. 16 45. Prowadzi animatorka Gabrysia

Msza Św. i Różaniec g. 18 oo. Spotkanie kl. VII i VIII – Przygotowanie do Sakramentu  Bierzmowania g. 19 oo.

Czarna Łąka. – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. 16 50. Różaniec codziennie g. 17 oo

Sobota Spotkanie Domowego Kościoła wspólnoty III g  8 oo

Katecheza przed I Komunią Św. w Kościele g. 9 oo

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych kl. I – III g. 9 5o. Prowadzi animatorka Kinga

Zbiórka ministrantów g. 11 (młodsi) 11 3o lektorzy.

Msza Św. wieczorna sprawowana w duchu niedzieli g. 18 oo i Różaniec.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone kartki z nadrukiem Wypominki. Pamiętajmy o Mszy Św. za bliskich zmarłych i wspomnienie zmarłych w wypominkach.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzyę, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny i L Osservatore Romano.

Wszystkim wspierającym naszą parafię, a szczególnie przebudowę Kościoła serdeczne Bóg Zapłać.

Dariusz Kiljan