PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                  2 grudnia 2018

Msze Św. – Niedziela 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo. Sobota Msza Św. o g. 18 oo (niedzielna)

Sakrament pokuty przed każdą Mszą Św. na ok. pół godziny.

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 6 3o. Zachęcamy do przyniesienia lampionów i serduszek z dobrymi uczynkami.

W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Rekolekcje adwentowe, odbędą się od 13 – 16 grudnia. (czwartek-niedziela. Wygłosi je w naszej wspólnocie … Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu.

We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej roratniej, oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.

Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 18 oo i Msza Św. Spotkanie Wspólnoty Różańcowej g. 16 45.

W tym tygodniu przypada; pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych po Mszy Św. roratniej w czwartek.

Pierwszopiątkowa spowiedź święta od 6 oo do 6 3o i 17 30 do 18 oo.  Msza Św. w Piątek po południu g. 18 oo. Z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do NSPJ.

Czarna Łąka – Spowiedź Św. 16 30. I Msza Św. roratnia 16 45

W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 9 i 18 oo.

W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii kleryków Naszego Seminarium Duchownego. Po Mszy Św. o g. 12 oo odbędzie się spotkanie kleryków z naszymi ministrantami.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny L Ossarvatore Romano.

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

Trwa przebudowa naszego Kościoła. Proszę o wsparcie na elewację i docieplenie świątyni. Ofiary można składać na konto parafii lub na tacę. Koperty  na ten cel są wyłożone przy wyjściu z Kościoła. Za wszelkie gesty życzliwości składam serdeczne Bóg Zapłać.

W zakrystii są do nabycia poświecone opłatki na stół wigilijny.

ks. Darek Kiljan