PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        10 lutego 2019

Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.

Spotkania grup duszpasterskich;

Wtorek g. 19 oo Liturgia Słowa Neokatechumenat I.

Środa po Mszy Św. o g. 18 oo Krąg biblijny

Czwartek g. 19 oo Liturgia Słowa Neokatechumenat II.

Piątek g. 16 45 Oaza Dzieci Bożych starszych

18 45 Spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania

Sobota g. 9 oo Domowy Kościół III

11 oo Zbiórka ministrantów

11 45 Oaza Dzieci Bożych młodszych

19 oo Eucharystia dla wspólnot Neokatechumenalnych

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i L Osservatore RomanoNajmłodszym czytelnikom polecam, Mały Gość Niedzielny

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

Wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła składam serdeczne Bóg Zapłać. Dziękuję za piękne przeżycia kolędowe naszym rodzinom. Bóg zapłać za życzliwość wspólną modlitwę, rozmowy i ofiary zebrane w czasie kolędy, które przeznaczyłem w całości na zapłacenie elewacji i docieplenie Kościoła. Przed nami dokończenie prac elewacyjnych, płytka klinkierowa i prace przy brukowaniu wjazdu i wejścia na plebanię jak również zagospodarowanie placu parafialnego i dokończenie przedsionka, chóru i wieży wewnątrz. Z serca kapłańskiego Bóg Zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.