TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       24 marca 2019

Msza Święta w parafii Załom;  Niedziela ; 8 3o, Załom 10 oo Czarna Łąka i Gorzkie Żale. W czasie Gorzkich Żali sakrament pokuty, 12 oo i 18 oo, Załom. Sobota Msza Św.  g. 18 oo (niedzielna)

W tygodniu Czarna Ł. piątek 16 45 i Droga Krzyżowa.

Sakrament pokuty przed każdą Mszą Św., na około pół godziny.

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 1o

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18 3o.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17 15.

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan;

Sobota g. 18 oo Msza Św. i nauka ogólna

Niedziela g. 8 3o, 10 oo Czarna Łąka, 12 oo i 18 oo Msza Św. i nauka ogólna

Poniedziałek, Wtorek, Środa Msza Św. i nauka ogólna g. 9 oo, 17 3o Cz. Łąka i 19 oo.

Sakrament pokuty wtorek 8 oo -10 oo Czarna Łąka 17 oo – 18 3o i Załom 18 oo -20 oo.

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 9 oo, 17 3o Czarna Łąka i 19 oo

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 19 oo.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i L Osservatore Romano. Najmłodszym czytelnikom polecam Małego Gościa Niedzielnego. .

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzę błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

Wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła składam serdeczne Bóg Zapłać.

Spotkania grup duszpasterskich;

Piątek – Oaza Dzieci Bożych starszych g. 16 45(spotkanie odwołane)

Kandydaci do Bierzmowania próba generalna ze świadkami piątek g. 19 15

Sobota Zbiórka ministrantów 11 oo. Lektorów g. 11 3o