NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21 kwietnia 2019

Msze Św. w niedzielę – 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka,) 12 oo i 18 oo. Sobotnia g. 18 oo (w duchu niedzieli)

w tygodniu g 18 oo. Czarna Łąka Piątek g. 17 oo

W Środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 18 oo.

Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem, każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego.

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Zbiórka na ten cel przy wyjściu z Kościoła.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnie koronkę będziemy odmawiać przed każdą Mszą Świętą.

Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji, śpiewów liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych

Spotkania grup duszpasterskich.

Piątek – spotkanie Oazy dzieci Bożych starszych 16 45

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo. lektorzy 11 3o.

– spotkanie DK III g. 9 oo

– spotkanie Oazy dzieci Bożych 11 30

Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką: Niedziela, Gość niedzielny, Mały Gość Niedzielny, nowy numer Miłujcie Się! I Losservatore Romano.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Ks. Darek Kiljan