DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 83o, (Czarna Łąka 10 oo), 12 oo i 18 oo (dzisiaj)

od 1 maja Msza Św. wieczorna w niedzielę, święta i w tygodniu g. 19 oo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nabożeństwa – Środa -Nowenna do MBNP g. 18 oo.

Piątek -Koronka do Bożego Miłosierdzia. g. 17 5o

Niedziela Godzinki ku czci Matki Bożej g. 8 1o

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest moją ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich kierowców. Zachęcam, aby każdą podróż rozpoczynać od modlitwy i wezwania orędownictwa św. Krzysztofa.

W poniedziałek i wtorek Mszy Św. Nie będzie!!!

Środa -1 maja wspomnienie Św. Józefa robotnika.

Msza Św. g. 9 oo i spotkanie wspólnoty różańcowej.

Nowenna do MBNP Msza Św. g. 19 oo i nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej

Czwartek – wspomnienie św. Atanazego (296-373), bpa Aleksandrii, DK, obrońcy dogmatów wiary.

Msza Św. i nabożeństwo majowe z modlitwą o powołania kapłańskie g. 19 oo

Piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą Św. na ok. pół godziny. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. 8 3o, (litania loretańska)10 oo (Czarna Łąka), (litania loretańska), 12 oo i 19 oo.(litania do NSPJ)

Sobota – Msza Św. g. 9 oo. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha. (Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z przerwą na Mszę Św. g. 19 oo). Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę od 10 oo wyjątkowo w sobotę.

W niedzielę litania po Mszy Św. g. 8 3o. Zachęcam do śpiewu litanii także przy krzyżach na terenie parafii i w domach.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia.

Wyrażam wdzięczność wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła. Bóg Zapłać.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką;Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się i Losservatore Romano.

Młodzież i dzieci z Oazy Dzieci Bożych przy wyjściu z Kościoła sprzedają słodycze. Cel zbiórki ( działalność statutowa)