SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o i majówka, (Czarna Łąka 10 oo, majówka), 12 oo i 19 oo. Sobota g. 19 oo (niedzielna). Msza Św. w tygodniu od wtorku do piątku g. 19 oo

Nabożeństwa – Środa -Nowenna do MBNP g. 19 oo.

Piątek -Koronka do Bożego Miłosierdzia. g. 18 5o

Niedziela Godzinki ku czci Matki Bożej g. 8 1o

Nabożeństwo majowe do piątku włącznie po Mszy Św. wieczornej ok. 19 3o.

W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt.

W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9 oo, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu Modlitwa do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha (całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu) litania ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W modlitwie otaczam szczególnie wszystkie dzieci z naszej parafii z okazji ich święta.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Solenizantów i jubilatów otaczam życzliwością i powierzam opiece Matki Bożej.

Spotkania grup duszpasterskich;

Niedziela (za tydzień) – Domowy Kościół III g. 16 3o

Środa – Koło biblijne wyjątkowo po Mszy Św. wieczornej.

Piątek – Spotkanie Oazy Dzieci Bożych starszych g. 16 45.

Msza Św. Czarna Łąka g. 17 3o i majówka

Sobota – Zbiórka ministrantów g. 11 i lektorów 11 3o

Spotkanie Oazy Dzieci Bożych młodszych g. 11 45.

Eucharystia Neokatechumenat g. 20 oo

Rocznica I Komunii Św. odbędzie się w BOŻE CIAŁO.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny, nowy numer Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się i Losservatore Romano.

Wyrażam wdzięczność wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła. Bóg Zapłać.

W następną niedzielę przy Kościele odbędzie się zbiórka na rzecz rodziny z naszej parafii, z Czarnej Łąki, którą dotknęło nieszczęście pożaru.