OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 19 Sobota g. 19 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu ; wtorek, środa, czwartek i piątek g. 19 oo. Czarna Łąka piątek g. 19 oo.

Nabożeństwa – Środa -Nowenna do MBNP g. 19 oo.

Piątek -Koronka do Bożego Miłosierdzia. g. 18 5o

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Biuro parafialne czynne środa i piątek od 19 3o do 20 oo lub umówienie na telefon 665 133 700

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w naszej Parafii. Zapraszam do udziału w uroczystej Eucharystii o godz. 19 oo, której będzie przewodniczył i głosił Słowo Boże, Proboszcz z parafii Rurzyca Ks. Prałat Jan Jermak. Po zakończeniu liturgii oddamy naszą parafię pod opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Będzie możliwość również indywidualnego lub rodzinnego oddania się Maryi pod szczególną opiekę.

Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej; Niedziela, Gość Niedzielny, L Osservatore Romano.

Solenizantów i jubilatów polecam opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

Przebudowa; W minionym tygodniu zakupiliśmy ziemię na podwyższenie terenu od strony podwórka.

Caritas; mamy w posiadaniu socjalistyczne łóżko dla osoby chorej, z pełną automatyczną regelacją. Jest możliwość nieodpłatnego wydzierżawienia na czas nieokreślony. Kontakt ks. Proboszcz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.