DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

W Środę Nabożeństwo do MBNP g. 18 oo

Msza Św. w tygodniu od wtorku do piątku o g. 18 oo. Czarna Łąka piątek g. 17 oo.

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

Polecam lekturę prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.

Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

Nowy rok katechetyczny rozpoczyna także przygotowania do sakramentu I Komunii św. Zapisy w najbliższą niedzielę po Msza Św. o g. 12 oo.

W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 18 oo. Po Mszy Św. odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji o zachowanie godności rodziny i małżeństwa. O g. 15 oo zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu w naszych dzielnicach. Pamiętajmy by odnowić, odświeżyć Krzyż w naszym domu z okazji tego pięknego święta.

Zapraszam również dzieci, ministrantów, dzieci Oazy Dzieci Bożych, harcerzy w sobotę o g. 9 oo przy naszym kościele. Pójdziemy na pielgrzymkę do sanktuarium dzieci fatimskich na osiedlu Kasztanowym. Będzie tam wspólna Msza Św. o g. 10 oo i festyn.

Wszystkim serdeczne składam podziękowania za ofiary na przebudowę naszego Kościoła. Jutro przenosimy schody na chór. I dalej realizujemy pracę przy elewacji wieży.