DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki daje nam Pan Bóg.

Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się na różańcu w intencji studentów i pracowników naukowych naszych uczelni.

Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Również na różańcu będziemy omadlać sprawy misji świętych.

Wtorek – Msza Św. i Różaniec w intencji młodzieży akademickiej g. 18 3o

Środa – Nabożeństwo, Msza Św., Różaniec i Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca g. 18 oo.

Czwartek – Pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. i Różaniec i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych g. 18 oo

Piętek – Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Spowiedź św. g. 17 3o. Koronka do Miłosierdzia Bożego g. 17 5o, Msza Św. ku czci Bożego Serca g.18 oo, litania do NSPJ i Różaniec wynagradzający.

Czarna Łąka spowiedź g. 16 45 i Msza Św. g.17 oo

Sobota – rozpoczynamy w naszej parafii kolejne 5 pierwszych sobót miesiąca. Już po raz 3 sięgamy do objawień Matki Bożej Fatimskiej, która prosiła dzieci fatimskie o Spowiedź Św., komunię świętą i modlitwę różańcową z rozważaniami. Jest to forma wynagrodzenia za grzechy ludzi i nasze wobec miłości Ojca wobec swoich dzieci.

Program soboty;

8 3o – spowiedź św. wynagradzająca

9 oo – Msza Święta wynagradzająca.

9 45 – całodobowe wystawienie Najświętszego Sakramentu (rozpoczęcie Małego Jerycha) i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z Różańcem świętym z rozważaniami fatimskimi.

10 3o – rozpoczęcie indywidualnego czuwania i adoracji Jezusa Eucharystycznego.

18 oo – Msza Św.

19 oo – Eucharystia dla wspólnot Neokatechumenalnych.

21 oo – 8 3o – Nocne indywidualne czuwanie i adoracja.

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy Świętej o g. 18 oo odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo młodsi, 11 3o starsi

Dzisiaj po Mszy Św. o g. 12 oo odbędzie się nabór dzieci kl. II – VI i młodzieży 7, 8 klas i I Średnich do Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej.

W następną niedzielę Msza Św. o g. 12 oo będzie przygotowana przez wspólnoty Domowego Kościoła i Oazy dzieci i młodzieży. Po Eucharystii wspólne ognisko.

Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Polecam lekturę prasy katolickiej. Niedziela i Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu zrobiliśmy równanie placu parafialnego, kontynuujemy prace z cegłą elewacyjną i wykończeniem tynków wewnątrz Kościoła. Mamy do oddania gruz na utwardzenie terenu. Kontakt tel. do księdza Proboszcza 665133700.