TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 października 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek g. 17 5o.

Spowiedź Św. przed Mszą Św. na ok. pół godziny

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

Proszę o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać, wychodząc ze świątyni.

Wtorek – Msza Św. i różaniec g. 18 oo

Środa – Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy g. 18 oo, Msza Św, i Różaniec

Spotkanie Wspólnoty Różańcowej po Mszy Św.

Czwartek – Msza Św. i Różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych g. 18 oo

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na „Spacer Aniołków ze Świętymi” dnia 31.10.2019 r. Spacer odbędzie się po Mszy Sw. ok. g. 19 oo. Dzieci przebierają się za świętych lub Aniołów i przynoszą ze sobą lampiony lub latarki. Na to piękne wydarzenie zaprasza nasza Oaza. Będą i cukierki i ognisko.

Czcicielom Serca Bożego przypominam o piątkowej spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych i pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte jak w każdą niedzielę, 8 3o, (Czarna Łąka 10 oo), 12 oo i 18 oo. Po Mszy Św. o g. 18 oo wystawienie Najświętszego sakramentu, litania do NSPJ i wypominki za zmarłych. Spowiedź przed każdą Mszą Św.

W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. wynagradzająca za grzechy o godz. 8 3o, Msza Św. i Różaniec przed wystawionym Najświętszym sakramentem z modlitwą wypominkową o g. 9 oo. i rozpoczęcie Małego Jerycha ( całodobowe czuwanie przed Najśw. Sakramentem) z przerwą na Mszę Św. o g. 18 z modlitwą wypominkową i Eucharystia Neokatechumeenalna o g. 19 oo. Wznowienie czuwania g. 21 oo. Czarna Łąka Msza Św. g. 17 oo.

Niedziela (następna) – Msza Św. przygotowana przez Oazę g. 12 oo. Zapraszam na cmentarz w Dąbiu na g. 15 oo wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy za zmarłych. Co prawda modlitwy będzie prowadzić Oaza, jednak do modlitwy zapraszam wszystkich.

Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.

Polecam lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L ossarvatore Romano.

Spotkania grup duszpasterskich;

Sobota – Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo młodsi, 11 3o starsi

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim wspierającym nasz prace budowlane, elektrykom i wszystkim pomagającym finansowo w tym dziele.