TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. roratnia w tygodniu od poniedziałku do środy g. 19 oo. Czwartek i Piątek g. 6 3o Niedziela g. 12 oo.

Czarna Łąka Msza Św. w piątek nie będzie, a w Załomiu nie będzie Mszy Św. wieczornej w Czwartek i Piątek.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 oo

A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”Z Biblią w sercu, w rodzinie i w codziennym życiu.

Rekolekcje Adwentowe 14 – 18.12.2019 Załom – Parafia pw. Przemienienia Pańskiego

Sobota – 14.12. – Chrześcijaninie, poznaj swoją godność

18.00 – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

Niedziela – 15.12. – „Sumienie , sanktuarium Słowa”

8.30 – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

1. – Msza św. – kazanie rekolekcyjne – Konferencja dla rodziców dzieci komunijnych
  2. – Czarna Łąka – Msza św. – kazanie rekolekcyjne
    18.00 – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

Poniedziałek – 15.12. – „ Słowo znieważone – słowo święte”

9. oo – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

17.30 – Czarna Łąka – Msza św. – kazanie rekolekcyjne
19.00 – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

Wtorek – 17.12. – „ Błogosławieni, którzy słuchają słowa i zachowują”

9. oo – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

17.30 – Czarna Łąka – Msza św. – kazanie rekolekcyjne
19.00 – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

Środa – 18.12. – „ O, jak nierozumni jesteście, jak nieskore są wasze serca do uwierzenia”

/ Przynosimy do świątyni Pismo św./

9.oo – Msza św. – kazanie rekolekcyjne

1. – Czarna Łąka – Msza św. – kazanie rekolekcyjne
    19.00 – Msza św. – kazanie rekolekcyje

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Lossarvatore Romano.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim wspierającym prace budowlane, wszystkim pomagającym finansowo w tym dziele.

Przy ołtarzu są poświęcone opłatki na stół wigilijny, dochód z opłatków przeznaczamy na nasz remont Kościoła.

Spotkania grup duszpasterskich;

Chór – Czwartek g. 19 45

Oaza i ministranci spotkanie opłatkowe sobota g. 11 oo

Dzieci komunijne – sobota g. 9 oo katecheza.

Caritas  – Sprzedaż świec na stół wigilijny

Harcerze  – dzisiaj nasze harcerki przeprowadzą sprzedaż ciast. Dochód przeznaczony jest na działalność statutową ZHR

Ks. Darek Kiljan