CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek g. 17 5o

Poniedziałek – Msza Św. g. 18 oo

Wtorek – g. 9 oo

W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

Zapraszam do udziału w Pasterce. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji.

Pasterka 21 oo (dzieci), 22 3o Czarna Łąka, i 24 oo (uroczystość uświetni nasz chór).

Po Pasterce koncert kolęd.

Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę. 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo

Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej dzisiaj na ok. pół godziny przed Mszą Św. Jutro w poniedziałek od 18 3o do 20 oo.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia podwójny numer Niedziela, Gość Niedzielny, (10 zł) Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, (nowy numer)Lossarvatore Romano.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim wspierającym prace budowlane, wszystkim pomagającym finansowo w tym dziele.

Przy ołtarzu są poświęcone opłatki na stół wigilijny, dochód z opłatków przeznaczamy na nasz remont Kościoła.

Po świętach rozpoczynam wizytę Duszpasterską w naszych domach-Kolędę. Odwiedziny mają charakter duszpasterski. Modlitwa, poświęcenie domu, wspólna rozmowa i Życzliwość to cel tych odwiedzin. Dzień wcześniej ministranci poinformują rodziny o moich odwiedzinach. W tygodniu kolędę rozpocznę o 16 oo, w sobotę i niedzielę o g. 14 3o.

28 XII sobota – Lubczyńska 5 a,b,c,d, 1, 1A, Parkowa 2, 4, 6, 8, 10

29.XII Niedziela – Parkowa 1,3, 5, 7. 9. 14, 16, 18, 24. Lubczyńska 45, 49, 51 53, 55

30.XII Poniedziałek – Lubczyńska 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69