ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18 oo

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

Poniedziałek Msza Św. g. 9 oo

We wtorek, 31 grudnia, Msza Św. na zakończenie 2019 Roku g.18 oo. Po Eucharystii nabożeństwo w podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą Niedzielę 8 3o, 10 Czarna łąka, 12 oo i 18 oo.

W nadchodzącym tygodniu przypada;

pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Msza Św. g. 9 oo.

pierwszy piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi.

Spowiedź św. od g. 8 3o do 9 oo. Msza Św. o g. 9 oo. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. Odwiedziny chorych wyjątkowo od g. 9 3o.

pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Spowiedź św. od g. 8 3o. Msza Św. g. 9 oo. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie adoracji Najświętszego sakramentu ( Małe Jerycho). Różaniec wynagradzający za grzechy nasze i całego świata.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się, Lossarvatore Romano.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

Serdeczne Bóg Zapłać składam wszystkim wspierającym prace budowlane, wszystkim pomagającym finansowo w tym dziele.

Spotkania grup duszpasterskich;

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Sobota – Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przyjmując kapłana dajemy świadectwo swojej przynależności do wspólnoty naszej Parafii i Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o 15 3o., a w niedzielę o g. 14 3o. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

Załom

28 XII sobota – Lubczyńska 5 a,b,c,d, 1, 1A, Parkowa 2, 4, 6, 8, 10

29.XII Niedziela – Parkowa 1,3, 5, 7. 9. 14, 16, 18, 24. Lubczyńska 45, 49, 51 53, 55

30.XII Poniedziałek – Lubczyńska 57, 59, 61, 63, 65, 67, 69

02.01. 2020 Czwartek – Lubczyńska lewa i prawa strona do dużego sklepu.

03.01. 202o Piątek – Lubczyńska 7,7 a. 7 B, 11 a, b,c,d,e, g, Sosnowa, Brzozowa.

04.01. 2020 Sobota – Chabrowa, Szyszkowa, Lubczyńska za Chabrową

05.01. 2020 Niedziela – Magnolii, Dębowa, Klonowa.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej w zakładce kolęda.

Ks. Darek Kiljan