DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

Msze Św. w naszej Parafii; Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 9 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Piątek g. 8 5o

Msze Św. w tygodniu od wtorku do piątku o g. 9 oo.

W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. W naszej parafii gromadzimy się o g. 11 w Pucicach przy firmie Stodoła II i w korowodzie (wszystkich zachęcam do przebrania za Królów, aniołów), przejdziemy do Kościoła, gdzie dzieci z naszej parafii przygotowały Jasełka, w których wspólnie weźmiemy udział.

Msze Św. 8 3o, 10 oo Czarna Ł., po orszaku i Jasełkach ok. g. 12 oo,18 oo

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się!

W sobotę 11 stycznia o g. 9 oo odbędzie się katecheza dla dzieci komunijnych

Zbiórka ministrantów sobota g. 11 oo

Spotkanie osób wyjeżdżających do Krynicy na „Rekolekcje na nartach”, w niedzielę 12 stycznia po Mszy Św. o g. 12 oo. Uwaga termin wyjazdu uległ zmianie. Wyjazd 15 lutego, powrót 22 lutego 2020 roku.

Serdeczne podziękowania składam za wszystkie składane ofiary na tacę, podczas wizyty kolędowej i za wszelkie gesty życzliwości wobec naszej parafii. Ofiary z kolędy przeznaczamy na dalszy remont naszego Kościoła.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. W tygodni kolęda rozpoczyna się o g. 15 3o, zaś w sobotę, niedzielę i III Króli o g. 14 3o.

04.01. 2020 Sobota – Chabrowa, Szyszkowa, Lubczyńska za Chabrową

05.01. 2020 Niedziela – Magnoli, Dębowa, Klonowa.

06.01. 2020 Poniedziałek 1 ksiądz Akacjowa, Lipowa.

2. Ksiądz Cisowa, Jaśminowa, Poranna

07. 01. 2020 Wtorek 1 ksiądz Lubczyńska za DaF37-40H

2 ksiądz Lubczyńska za DaF 40 K- 48

PUCICE

08.01. Środa 1 ksiądz Pucice Lipowa, Brzozowa, Polna, Goleniowska

2 ksiądz Cicha, Osiedlowa,

09.01. Czwartek 1 ksiądz Wrzosowe 1-7

2 ksiądz Wrzosowe 9-21

10.01 Piątek 1 ksiądz Wiejska lewa strona

2 ksiądz Wiejska prawa strona i Rzemieślnicza

11.01. Sobota – Szeroka, Krótka, Fiołkowa

1. 01. Niedziela – kolęda dodatkowa.