DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu środa, czwartek i piątek g. 9 oo.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę godz. 9 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia – Piątek g. 8 5o

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się!

Spotkania grup duszpasterskich;

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Sobota – Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Kościół Domowy II – sobota g. 9 oo.

Serdeczne podziękowania składam za wszystkie składane ofiary na tacę, podczas wizyty kolędowej i za wszelkie gesty życzliwości wobec naszej parafii. Ofiary z kolędy przeznaczamy na zagospodarowanie placu i nowy wjazd i wejście do Kościoła. Prace już zostały rozpoczęte.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem i poświęceniem naszych domostw. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie internetowej. W dzień powszedni kolęda rozpoczyna się o g. 15 3o, zaś w sobotę, niedzielę g. 14 3o.

Plan kolędy

18.01.Sobota – Rzemieślnicza, Wierzbowa, Łąkowa, Jarzębinowa

19.01. Niedziela- Cicha, Domowa, Przyjemna

20.01 Poniedziałek – Przytulna. Przygodna, Mała, Zimowa, Nieduża, Beztroska

Czarna Łąka

21.01 Wtorek – Turystyczna lewa strona i Wczasowa

22.01 Środa – Ulice po lewej stronie za Wczasową

23.01. Czwartek – Turystyczna prawa strona, Ośrodek i Bystre

24.01. Piątek – Ulice po prawej stronie za Wczasową

25.01. Sobota – Goleniowska, (Nowe Osiedle)

26. 01. Niedziela – kolęda dodatkowa i zakończenie kolędowania.

W tym tygodniu patronują nam:

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.