TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu piątek g. 18 oo.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05.

Dzisiejsza niedziela,obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata o g. 9 oo. Sakrament pokuty g. 8 3o. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego sakramentu, nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, różaniec wynagradzający i adoracja całą dobę Jezusa Eucharystycznego (Jerycho), z przerwą na Mszę św. o g. 18 oo.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Zapraszam na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru w niedzielę po Mszy Św. o g. 18 oo

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne, ofiarą po Mszy Św.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się!

Spotkania grup duszpasterskich;

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Sobota – Zbiórka ministrantów – sobota g. 11 oo

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Serdeczne podziękowania składam za wszelkie składane ofiary na tacę, podczas wizyty kolędowej i za wszelkie gesty życzliwości wobec naszej parafii. Ofiary z kolędy przeznaczamy na zagospodarowanie placu i nowy wjazd i wejście do Kościoła. Prace już Trwają.

Ks Dariusz Kiljan