SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek g. 9 oo, wtorek, środa, czwartek, piątek g. 18 oo.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek g. 17 45

Środa Nowenna do MBNP g. 18 oo

Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na cały Wielki Post, dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty. Przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wyłożona Parafialna księga trzeźwości do której zachęcam się wpisać!!!

Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9 oo, Czarna Łąka 17 3o i 19 oo !!!

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W naszej kulturze ten gest jest wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 14. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 18 3o, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17 15.

Czarna Łąka- Msza Św. w piątek g. 16 45 i Droga Krzyżowa.

Spotkania grup duszpasterskich:

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Sobota – katecheza dla dzieci komunijnych g. 9 oo

zbiórka dla ministrantów g 11 oo lektorzy11 3o

Domowy Kościół 2 g. 9 oo

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Rodzice dzieci komunijnych (rozdanie formułki spowiedzi św. ) i spotkanie -Niedziela g. 12 oo

Domowy Kościół 3 Niedziela g. 14 3o

Dni skupienia dla narzeczonych!!!!

Serdecznie zapraszamy na dni skupienia dla narzeczonych, które odbędą się dnia 1.03 2020r. (niedziela) w parafii Przemienienia Pańskiego w Załomiu. Uczestnictwo w dniach skupienia nie zwalnia ze spotkania z doradcą życia rodzinnego (3 spotkania).

Plan spotkania:
15.00-16.30 powitanie uczestników, konferencja  na temat:,,Duchowość małżeńska. Powołanie do małżeństwa drogą do świętości” + warsztaty ( doradcy życia rodzinnego Katarzyna i Arkadiusz Bieleninik. Spotkanie w refektarzu)
16.30 -17.00 przerwa na kawę
17.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu,  adoracja wspólna, modlitwa do Ducha Świętego, rachunek sumienia dla narzeczonych i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (w Kościele)
18.00 Eucharystia

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się!(Nowy Numer!!!)

Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenu i malowanie Kościoła.

Ks Dariusz Kiljan