PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01 marca 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek g. 9 oo, wtorek g. 18 oo środa 9 oo i 18 oo czwartek g. 18 piątek g. 18 oo, sobota 9 oo i 18 oo

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek g. 17 50

Środa Nowenna do MBNP g. 18 oo

Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej 14-18 marca 2020 roku.

W piątki w naszym kościele o godz. 18 3o odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 17 15 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484). Msze Św. g. 9 oo i 18 oo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź św. g. 17 3o. Msza Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ g. 18 oo i Droga Krzyżowa. Odwiedziny chorych g. 9 oo. Czarna Łąka – Spowiedź Św. g. 16 15. Msza Św. 16 3o i Droga Krzyżowa.
  • W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Spowiedź Św. g. 8 3o, Msza Św. g. 9 oo nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Malego Jerycha (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu), z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo.

Spotkania grup duszpasterskich:

Oaza Dzieci Bożych – poniedziałek g. 16 oo

Wspólnota Żywego Różańca środa po Mszy Św. wieczornej.

Oaza Nowej Drogi (dzieci starsze) – czwartek g. 16 2o

Sobota – katecheza dla dzieci komunijnych (chłopcy)g. 10 oo, (dziewczynki) g. 11 oo

Zbiórka dla ministrantów sobota g 11 oo, lektorzy 11 3o

Oaza Nowego Życia (młodzież)- niedziela g. 10 oo

Dni skupienia dla narzeczonych!!!!

Serdecznie zapraszamy na dni skupienia dla narzeczonych, które odbędą się dnia 1.03 2020r. (niedziela) w parafii Przemienienia Pańskiego w Załomiu.

Plan spotkania:
15.00-16.30 powitanie uczestników, konferencja  na temat:,,Duchowość małżeńska. Powołanie do małżeństwa drogą do świętości” + warsztaty ( doradcy życia rodzinnego Katarzyna i Arkadiusz Bieleninik. Spotkanie w refektarzu)
16.30 -17.00 przerwa na kawę
17.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu,  adoracja wspólna, modlitwa do Ducha Świętego, rachunek sumienia dla narzeczonych i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (w Kościele)
18.00 Eucharystia

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się!(Nowy Numer!!!)

Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenu i malowanie Kościoła.

Ks Dariusz Kiljan