TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek g. 9 oo i 18 oo wtorek g. 9 oo i 18 oo, środa 9 oo i 18 oo, czwartek 9 oo i 18 oo, piątek g. 18 oo, Czarna Łąka 16 3o i Droga Krzyżowa g. 17 oo.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek g. 17 50

Środa Nowenna do MBNP g. 18 oo

Droga Krzyżowa piątek godz. 18 3o

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 17 15.

Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej o godz. 9 oo i 18 oo tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się o ustąpienie chorób i nasze nawrócenie.

W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritas, która pomaga najuboższym w całej Polsce oraz biednym Polakom na obczyźnie. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych, pozostawieni własnemu losowi.

– Spotkania grup parafialnych (Oazy (dzieci, młodzież),Domowego Kościoła, Neokatechumenatu, Koła Biblijnego, Ministrantów, Chóru,) zostają odwołane do 27 marca.

• Dzień wspólnoty (wielkopostny dzień skupienia DK) odwołany.
  • Znak pokoju przekazujemy sobie poprzez skinienie głowy.
  • Komunię Św. można przyjąć w tradycyjny sposób lub na rękę.
  • Odwołuję również rekolekcje parafialne.
  • Osoby starsze, dzieci mogą nie uczestniczyć w eucharystii niedzielnej (dekret biskupa). Jednak zachęcam by we Mszy Św. uczestniczyć przez środki masowego przekazu, zachowując postawy modlitwne.

Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Miłujcie się!

Serdeczne podziękowania składam wszystkim wspomagającym naszą parafię. W tej chwili trwają prace przy zagospodarowaniu terenu i malowaniu zaplecza.

Ks Dariusz Kiljan