NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18oo

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek, wtorek i środa g. 18 oo, Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05, Nowenna do MBNP środa g. 18 oo

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm w czasie Mszy Św. W dzielnicy ul. Parkowa i Lubczyńska (dawny PGR) poświęcę palmy ok. g. 13 15. (Palmy można umieścić przy Krzyżu lub płocie)

Poniedziałek, Wtorek i Środa wygłoszę rekolekcje on line g. 18 oo. Link w zakładce aktualności.

Na Triduum Paschalne będzie nagłośniony plac parafiany.

Wielki Czwartek- Msza Wieczerzy Pańskiej g. 18 oo. Rozpoczyna Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Czuwanie do g. 21 oo. Czarna Łąka g. 16 oo.

W Wielki Piątek . Czuwanie od g. 9 oo. Wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych, alkoholu oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18 oo. Czuwanie do g. 21 oo. Nabożeństwo Drogi krzyżowej godz. 15 oo poprzedzone Koronką do Miłosierdzia Bożego i nowenną przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Czarna Łąka g. 16 oo

Wielka Sobota Czuwanie od 9 oo. Jest to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w tym roku przy naszych domach. Będę jeździł po ulicach parafii i błogosławił pokarmy. Każdy stoi przed swoim domem z koszyczkiem, lub w oknie domu (bloku).

Plan błogosławieństwa pokarmów; dzielnica (dawny PGR Załom) ok. g. 10 oo, uliczki przy Lubczyńskiej Domowa, Zimowa itd. ok. 10 3o, Produkcyjna i Kablowa ok. g. 11 oo, Stary Załom ok. g 11 3o, Pucice ok. 12 oo, Pucice dawny PGR ok. g. 12 3o, Czarna Łąka Turystyczna 13 oo, lewa strona od Kościoła 13 3o, prawa 14 oo. Uwaga godziny są umowne, proszę być nieco wcześniej i cierpliwie czekać.

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się wyjątkowo o godz. 19 oo.

W tym roku odbędzie się wyjątkowo rezurekcja g. 6 oo, w Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

Uwaga !!! wszystkie Msze Św. będą transmitowane on line. Link znajduje się na stronie parafii w zakładce aktualności.

Niedziela Zmartwychwstania i II dzień świąt Msze Św. wg niedzielnego porządku.