WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo i (majówka), 12 oo i 19 oo Sobota g. 19 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek g. 9 oo wtorek – piątek g. 19 oo,

Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05, Nowenna do MBNP środa g. 19 oo

Majówka codziennie po Mszy Św,., wieczornej, niedziela g. 18 3o

Kancelaria parafialna czynna; poniedziałek 9 3o – 10 oo, wtorek, środa, czwartek 17 3o – 18 3o

Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 19 oo, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę.

W środę naszym o godz. 19 oo gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Po Eucharystii Nabożeństwo majowe, różaniec (litania do Św. Józefa o ustąpienie chorób w naszej Ojczyźnie) i Apel Jasnogórski. W naszym Kościele od 1 maja jest wystawiona do publicznej adoracji figura Matki Bożej, która po odrestaurowaniu powraca na plac naszego Kościoła. Uroczyste poświęcenie i umieszczenie figury w kapliczce przed naszym Kościołem w dzień odpustu PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO 6 sierpnia 2020 roku. Zapraszam 27 maja (środa) wspólnotę chóru parafialnego, rodziców i ministrantów, Caritas, Szafarzy z małżonkami. Wszyscy są zaproszeni do modlitwy o błogosławieństwo i opiekę dla rodzin naszej Matki w figurze „załomskiej Maryi”.

Pielgrzymka rowerowa mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. ZbiórkaSobota g. 7 oo, przy kościele.

Uwaga !!! Msza Św. niedzielna o g. 19 o będzie transmitowane on line. Link znajduje się na stronie parafii w zakładce aktualności.

Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone gazety; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.