ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo i (czerwcowe), 12 oo i 19 oo Sobota g. 19 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek- piątek g. 19 oo,

Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwa – Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05, Nowenna do MBNP środa g. 19 oo

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy Św., wieczornej, niedziela g. 8 3o

Kancelaria parafialna czynna; wtorek, środa, czwartek 17 3o – 18 3o

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

W poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msza Św. g. 19 oo.

01 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 19 oo zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Św. o g. 8 3o, będziemy odprawiali nabożeństwa do NSPJ. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz.19 oo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa. Msza Św. g. 19 oo. Okazja do spowiedzi św. od 18 3o.

Pierwszy piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9 oo. Jest dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Wieczorna Msza Św. oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 19 oo. Spowiedź św. od 18 3o do 19 oo.

Czarna Łąka – spowiedź św. g. 17 15. Msza Św 17 3o i Litania do NSPJ.

W pierwszą sobotę spowiedź Św. wynagradzająca Sercu NMP g. 8 3o. Msza Św. g. 9 oo, Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i rozpoczęcie Małego Jerycha (całodobowej adoracji przed Najświętszym Sakramentem). Wieczorna Msza Święta o godz. 19 oo i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone gazety; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.