NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 czerwca 2020

Msza Św. – Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo i (czerwcowe), 12 oo i 19 oo Sobota g. 19 oo (niedzielna)

Msza Św. w tygodniu – poniedziałek 9 oo, wtorek, środa i piątek g. 19 oo,

Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą Św.

Nabożeństwa –

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05,

Nowenna do MBNP środa g. 19 oo

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu po Mszy Św,., wieczornej, niedziela g. 8 3o

Koronka do Bożego Miłosierdzia piątek g. 17 5o.

Kancelaria parafialna czynna; wtorek, środa, czwartek 17 3o – 18 oo

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

W czwartek, 11 czerwca, w liturgii celebrujemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy i otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msza Św. 8 3o, 10 oo i procesja 1 ołtarz przy Krzyżu na ul. Łąkowej (Neokatechumenat) 2 ołtarz na ul. Rzemieślniczej przy wejściu do lapidarium (Domowy Kościół), 3 ołtarz na końcu lapidarium (Szafarze nadzwyczajni) i 4 przy Krzyżu Kościoła ( Żywy Różaniec). Wieczorna Msza Św. g. 19 oo.

Czarna Łąka Msza Św. g. 17 oo i procesja do 4 ołtarzy wokół kaplicy.

Próba dzieci sypiących kwiaty wtorek g. 18 oo. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszam dzieci na rocznicę 1 Komunii Św. Spowiedź Św. Wtorek dziewczynki od 18 oo do 19 oo, Środa chłopcy od 18 oo do 19 oo.

Przy wyjściu z Kościoła są wyłożone gazety; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.