Uprzejmie informujemy, że w tym roku nasza Archidiecezja przewodniczy VIII Pielgrzymce Mężczyzn do kolebki chrześcijaństwa i polskości w Międzyrzeczu pod hasłem: „Nowe czasy…, nowe zadania”, która odbędzie się w sobotę, 19 września br. Do udziału w Pielgrzymce zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej Archidiecezji, a szczególnie mężczyzn zrzeszonych w grupach, wspólnotach, duszpasterstwach lub męskich organizacjach, m.in. mężczyzn pielgrzymów rowerzystów, motocyklistów; mężczyzn należących do Bractwa Św. Józefa, Rycerzy Kolumba, Męskiego Różańca, Wojowników Maryi i innych grup. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka motocyklistów. Zbiórka przy kościele w sobotę 19. 09. g. 8 oo. powrót ok. 15 oo.

Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek, 14 września br., które odbędą się w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy Świętej o godz. 18.00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II Stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.”

Uprzejmie informujemy, że Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25-26 września br., zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi. Przypominamy, że pielgrzymka jest aktualna i zachęcamy wszystkich, którzy chcą i mogą wziąć udział do organizowania grup i uczestnictwa w pielgrzymce