PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Roraty g. 7 oo od poniedziałku do piątku. Środa Msza Św. g. 18 oo

Czarna Łąka Piątek g. 17 oo

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 18oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna ; Środa, Czwartek g. 16 45 – 17 3o.

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcam do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 7 oo Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne, a dzieci serduszka wycięte z papieru z dobrymi uczynkami.

Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami.

W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem.

W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi świętej przed roratami 4 grudnia. To także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

Od g. 9 oo odwiedzę chorych. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystii i kancelarii lub telefonicznie

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia od 8 3o. Eucharystia wynagradzająca i Różaniec o g. 9 oo i rozpoczęcia Małego Jerycha, całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu z przerwą na Mszę Św. o g. 18 oo

Dzisiaj po każdej Mszy Św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Jest to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem. Za tydzień w dzień Św. Mikołaja zapraszam dzieci na g. 12 oo

Po Mszy Św. spotkanie ze Św. Mikołajem.

Przy wyjściu z Kościoła i w zakrystii od dziś można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Są do zabrania również torby miłosierdzia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

  • w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

  • w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i

 

Spotkania grup duszpasterskich ODWOŁANE!!!

– Proszę w kościele uczestniczyć w liturgii w maseczkach.

– Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore Romano, Miłujcie się!

– Wyrażam wdzięczność wszystkim wspierającym przebudowę naszego Kościoła. Bóg Zapłać.

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz