DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 stycznia 2021

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Poniedziałek- Piatek g. 9 oo na czas kolędy.

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 9 oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna telefon 665133700

W pierwszą niedzielę nowego roku pragnę powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

Jutro od godz. 16 3o rozpocznę odwiedziny duszpasterskie-kolędę. w tym roku będzie miała ze względów pandemii inny charakter niż w latach poprzednich. Będę szedł ulicą i święcił domostwa nie wchodząc do mieszkań. Rodzina na modlitwę i poświęcenie domu może oczekiwać przy wejściu do posesji. Ministranci powiadomią poprzez informację, kiedy będzie szedł z kolędą ksiądz. Nie przewiduję z wiadomych względów, poza modlitwą rozmów. Można przygotować, zgodnie z tradycją krzyż, Pismo Święte, świecę przy wejściu do posesji. W blokach będę mieszkania święcił z klatki schodowej.

Plan kolędy

Poniedziałek 4.01, 2021 Czarna Łąka – Bystre, Ośrodek, i ulice Plażowa i okoliczne. Turystyczna

Wtorek 5.01. 2021 ulice po prawej stronie od ulicy Turystycznej

Czwartek –7.01.2021 r. Ulice po lewej stronie od Turystycznej

Piątek 8.01.2021 r. Osiedle Stokrotka Czarna Łąka i Pucice Bloki po prawej stronie od Krzyża

Sobota. 09.01. 2021 r. Pucice. ul. Wiejska.

Niedziela 10.01.2021 ulice po prawej i lewej stronie ulicy Wiejskiej, Fiołkka, Wrzosowa.

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego(Trzech Króli) Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. (Nie odbędzie się Orszak III Króli)

W piątek 8 stycznia odwiedzę chorych od g. 9 oo.

10 stycznia, w niedziela Chrztu Pańskiego,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore, Romano, Miłujcie się!

Ks. Darek Kiljan