NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, 12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Poniedziałek – Piatek g. 9 oo (na czas kolędy.)

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 9 oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna telefon 665133700

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Gościmy dzisiaj księdza misjonarza Sebastiana OMI, który podzieli się z nami świadectwem pracy dla misji. Przed wyjściem można kupić kalendarze i wesprzeć działania naszych misjonarzy.

Wizyta duszpasterska-kolęda, w tym roku ma ze względów pandemii inny charakter niż w latach poprzednich. Będę szedł ulicą i święcił domostwa nie wchodząc do mieszkań. Rodzina na modlitwę i poświęcenie domu, może oczekiwać przy wejściu do posesji. Ministranci powiadomią dzień wcześniej o kolędzie. Nie przewiduję z wiadomych względów, poza modlitwą dłuższych rozmów. Można przygotować, zgodnie z tradycją krzyż, Pismo Święte, świecę przy wejściu do posesji. W blokach będę mieszkania święcił z klatki schodowej.

Plan kolędy na ten tydzień.

Niedziela 10.01.2021 ulice po prawej i lewej stronie ulicy Wiejskiej, (Fiołkowa, Wrzosowa. Rzemieślnicza, Krótka i Szeroka)

Poniedziałek 11.11.2021. Produkcyjna i Kablowa (bloki i domki)

Wtorek 12.01.2020 Lubczyńska (dawny PGR i Parkowa)

Środa 13.01. ulice Cicha, Przytulna, Domowa, Nieduża, Mała, Beztroska, Przygodna, Przyjemna, Przygodna, Zimowa, i Lubczyńska od sklepu spożywczego do Kościoła

Czwartek 14.01. Jarzębinowa, Łąkowa, Polna, Wierzbowa, Rzemieślnicza,

Piątek, 15.01.2021. Chabrowa. Lubczyńska od Kościoła do końca, Magnolii, Dębowa, Klonowa, Akacjowa, Lipowa, Cisowa, Jaśminowa, Poranna,

Sobota 16. 01. Lubczyńska po prawej stronie od Kościoła, do dużego sklepu, Leśna Szyszkowa, Jagodowa Brzozowa Sosnowa,

Niedziela 17. 01. 2021 r. – Pucice – Brzozowa Osiedlowa , Leśna i kolęda dodatkowa.

Kolęda w dni powszednie rozpoczyna się od 16 3o. Sobota i niedziela od 15 oo

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Antoni Majer i Jerzy Misiuda. Pamiętajmy o Nich w modlitwach oraz o Ich  najbliższych.

Z żalem zawiadamiam też o śmierci, byłego proboszcza naszej parafii Ks. Piotra Leśniaka. Po śmierci Ks. Proboszcza Marka Piotrowskiego, to kolejny nasz ksiądz proboszcz, którego Jezus powołał do domu Ojca. Przy żłóbku jest wystawiona kronika parafialna, do której można wpisywać się z modlitwą i wspomnieniem dwóch ostatnich proboszczów naszej wspólnoty.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Trwa Msza Św. gregoriańska za Ks. Marka. W marcu chcemy również ofiarować Mszę Św. za Ks. Piotra, o przyjęcie Jego duszy na wieczną Ucztę zbawionych w Niebie. Serdecznie zachęcam do modlitwy za Tych dwóch dobrych i serdecznych kapłanów.

Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore, Romano, Miłujcie się!

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz