DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021

Msza Św. Niedziela – 8 3o, Czarna Łąka 10 oo, (Gorzkie Żale)12 oo i 18 oo, Sobota g. 18 oo (niedzielna).

Msza Św. w tygodniu; Poniedziałek 9 oo, Wtorek – Piątek g. 18 oo

Czarna Łąka – Msza Św. 16 3o i Droga Krzyżowa

Nabożeństwa – Nowenna do MBNP środa g. 18 oo

Godzinki ku czci NMP niedziela g. 8 05

Spowiedź na pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna – codziennie po Mszy Św. wieczornej, tel. 665133700, kontakt@parafiazalom.pl

Droga Krzyżowa – Piątek po Mszy Św. wieczornej ok. 18 3o.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Niedziela g. 17 15

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach.

W związku z tym, Domowy Kościół przed Mszą św. niedzielną o g. 12 oo, poprowadzi modlitwę ku czci Św. Józefa. Zachęcam do wcześniejszego przyjścia (11 45).

Intencja modlitwy – „By św. Józef strzegł rodziny naszej parafii przed wszelkimi niebezpieczeństwami duszy i ciała. By wyprosił u Ojca Niebieskiego potomstwo dla małżeństw starających się by być Matką i Ojcem.

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

W środę – Po Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Różańcowej i omówienie intencji modlitwy na miesiąc marzec. Nauka przedślubna g. 19 15.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz.17 3o spowiedź święta. Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Serca Jezusowego o g. 18 oo.

Odwiedziny chorych od g. 9 oo.

Czarna Łąka – spowiedź św. g. 16 15. Msza Św. g. 16 30 i Droga Krzyżowa

Spotkanie uczniów kl. VIII g. 19 oo. W tym roku do Bierzmowania przystąpią tylko uczniowie kl. VIII.

Pierwsza sobota miesiąca – Spowiedź g. 8 3o. Msza Św. g 9 oo. Małe Jerycho (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu).

Spotkania grup duszpasterskich

– Rozpoczyna w naszej parafii działalność schola dziecięco – młodzieżowa. Chętnych do grania i śpiewania zapraszam w poniedziałek o g. 18 3o.

• Katechezy dla młodzieży i dorosłych – wtorek i czwartek g. 19 oo

• Czwartek g. 16 oo spotkanie on line oaza nowej ewangelizacji. Prowadzi Gabrysia.

– W piątek kl. VIII (dziewczęta i chłopcy).W tym roku do Bierzmowania przystąpią tylko uczniowie kl. VIII.

– Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

– Sobota – Oaza dzieci g. 10 15 (prowadzi Kinga)

– Niedziela – Oaza młodzieżowa g. 10 oo (prowadzi Kinga)

Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę i konto parafialne.

Prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, L, Ossarvatore, Romano, Miłujcie się!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ks. Darek Kiljan

W tym tygodniu patronuje nam:

w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.