1. Zapraszam na IV pielgrzymkę mężczyzn śladami Św. Józefa. Termin kwiecień 15-16 (sobota niedziela). Cena ok. 350 zł. Koszalin, Słupsk, Białogura, Piaśnica, Swarzewo, Gdańsk
  2. Ekstremalna Droga Krzyżowa – 31 marca. Start g. 18 oo Msza Św i rozesłanie. Trasa niebieska Matki Bożej Ostrobramskiej 40 km. Załom Lubczyna, Borzysławiec, Komarowo, Rurzyca-Kliniska, Os. Kasztanowe Załom
  3. Rowerowa pielgrzymka do Myśliborza. Załom, Myślibóz, Załom. 140 km. 22 kwietnia 2023. Start g. 6 oo. Zapisy w zakrystii.
  4. 2 kwietnia 2023 r. ulicami Szczecina przejdzie Marsz papieski. Data Marszu jest nieprzypadkowa – 2 kwietnia 2005 r., do Domu Ojca odszedł Jan Paweł II, papież Polak, wkrótce po śmierci wyniesiony na ołtarze jako w. Jan Paweł II. Zwłaszcza
    w tym czasie czujemy potrzebę zamanifestowania naszej więzi z Nim, przypomnienia o papieżu Polaku, o Jego pontyfikacie, o Jego osobie.

Rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 15.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (pl. Zwycięstwa). Następnie o godz.16.30 wyruszamy ulicami Szczecina na Jasne Błonia pod pomnik, figurę św. Jana Pawła II.

Będziemy nieśli ze sobą znicze, ale także portrety św. Jana Pawła II. Zapraszamy każdego, całe rodziny, tych wszystkich, którzy czują więź ze św. Janem Pawłem II, dla których ważna jest postać i osoba papieża Polaka.

5.Nawiązując do prośby przekazanej przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dnia 23 lutego br., w sprawie ogólnoeuropejskiej inicjatywy modlitewnej „Łańcuch Eucharystyczny”, zainicjowanej kolejny raz przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, polegającej na podejmowaniu różnorodnych form modlitwy przez 39 kolejnych dni w intencji uproszenia daru pokoju dla Ukrainy, informujemy, że nasza Archidiecezja włącza się w tę modlitewną inicjatywę. W związku z tym w poniedziałek, 20 marca br., który został wyznaczony jako dzień modlitwy dla Polski, w Archikatedrze szczecińskiej o godz. 18.00, w jedności z całym Kościołem w Polsce, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji o dar sprawiedliwego pokoju na Ukrainie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, ufając, iż nasze błaganie przybliży dzień upragnionego pokoju i raz jeszcze zjednoczy wszystkich wierzących w solidarnej trosce o Ukrainę.

Ks. Darek Kiljan