XXVII Niedziela zwykła 06.X.2013

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msza Św.: niedziela 9 oo, 10 3o, 12 oo (suma) i 18 oo

w tygodniu – poniedziałek, g. 9 oo, wtorek, środa, czwartek, piątek g. 18 oo,  sobota g. 9 oo

Niedziela  8 35 – Godzinki ku czci Matki Bożej

Środa      18 oo – Nabożeństwo do MBNP

Piątek     18 5o – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Różaniec w tygodniu po Mszy Św. w niedziele i g. 17 30

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Błogosławiony Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
  2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada już jutro, 7 października.
  4. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy, że miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary. Przynagleni darem Bożej miłosiernej miłości, każdego dnia powinniśmy oddawać życie braciom, powinniśmy stawać się świadkami miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecam życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę, po Mszy Św.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 9 X – Błogosławiony bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; spisał dzieje naszego narodu w swojej słynnej kronice (wspomnienie obowiązkowe)

Spotkania grup duszpasterskich 

Czwartek – próba chóru o g. 20. 3o

Sobota – spotkanie dzieci kl. II g. 10 oo

Sobota – ministranci g. 11 oo

Sobota – Eucharystia dla wspólnoty Neokatechumenalnej g. 17 oo

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

GośćNiedzielny

Mały Gość Niedzielny            

L Osservatore Romano

7. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. w intencji swoich zmarłych, jak i również w innych intencjach. Przecież wiele zależy w naszym życiu od Pana Boga.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pozostaje aktualny numer konta parafialnego i 1% na przebudowę naszego Kościoła.

Dariusz Kiljan

proboszcz