XXIX Niedziela zwykła 20 października 2013 roku.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               20 października 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  Msza Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo

  W tygodniu –  Poniedziałek g. 9 oo, Wtorek, Środa i Czwartek g. 18, piatek g. 16 oo sobota Mszy Św. nie bedzie , zapraszamy na różaniec g. 9 oo

  Godzinki ku czci MB w każdą niedzielę o g. 8. 35

  Nabożeństwo do MBNP w środy o  g. 18 oo

  Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 17 5o

  Sakrament pokuty codziennie na pół godziny przed Mszą

  Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

 1.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2.Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu jest powołany do bezpośredniego zaangażowania na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Pamiętamy, że nieustannie mamy być solą dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary!

3.Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele po Mszy Św., w niedziele o g. 17 3o gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4.We wtorek, 22 października, przypada 65. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo Sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś wielkie rzesze Polaków poszukujących lepszego bytu nie zapomniały o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. 

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 21 X – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 22 X –Błogosławiony Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce (wspomnienie obowiązkowe). 

Są wyłożone przy wejściu kartki z nadrukiem Wypominki

 Spotkania grup duszpasterskich

Środa – g. 19 3o Liturgia Słowa dla Neokatechumenatu.

Piątek – spotkanie g. 19 oo kl. II i III gimnazjum – odwołane

Czwartek i Piątek – g. 20 3o próba chóru

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo – odwołana

Zachęcam do czytania prasy katolickiej

Niedziela z biuletynem naszej Archidiecezji

Gość Niedzielny

Mały Gość niedzielny

Miłujcie się               

L Osservatore Romano

 

 Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam serdeczne Bóg zapłać.

Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a wszystkich gości, serdecznie witam i zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

Ks. Darek Kiljan

proboszcz