ogłoszenia duszpasterskie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                  8 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.  Od ostatniej niedzieli czerwca tj. 29.06 nastąpi zmiana godzin Mszy Św.  Sobota (niedzielna) g. 19 oo, Niedziela 8 3o, 10 (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo

Poniedziałek g. 9 oo, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo, Sobota 9 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.              

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Nabożeństwo czerwcowe  w tygodniu po Mszy Św., zaś w niedzielę g. 17 30 dzisiaj również Nabożeństwo  do Ducha Św.

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

2. Wraz ze zstąpieniem Ducha Świętego Apostołowie zostali napełnieni mocą z góry tak, by mogli stać się głosicielami Ewangelii. A wszyscy, którzy dzięki ich nauczaniu przyłączają się do wspólnoty wierzących, stają się częścią nowego ludu wybranego. Dlatego też dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też uniwersalną tworzymy.

3. Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia, która będzie o godz. 9 oo

4. Również w tym tygodniu, w czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

5. W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński; był człowiekiem szlachetnym, co sprzyjało powoływaniu go do rozsądzania sporów czy też wypełniania delikatnych misji jednania poróżnionych stron (wspomnienie obowiązkowe);
  • 11 VI – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Spotkania grup duszpasterskich

Dzisiaj od g. 10 oo Caritas będzie prowadził aukcje całkiem nowych przydatnych do gospodarstwa domowego przedmiotów. Również przez Caritas prowadzona jest zbiórka do puszek po każdej Mszy Św. dla poszkodowanych w powodzi w Bośni i Hercegowinie.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo. Również w sobotę spotkanie II Kręgu Kościoła domowego.

Dzisiaj spotkanie pielgrzymów, którzy byli w Rzymie. Msza Św. g. 12 oo i spotkanie przy ciastku i grillu.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

7. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.

Ks. Darek Kiljan

proboszcz