ogłoszenia

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                          1 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Msze Św. w niedzielę 9 oo, 10 3o, 12 oo i 18 oo.

Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek g. 18 oo, Sobota 9 oo

Niedziela – Godzinki do Matki Bożej – g. 8 35.

Środa – Nowenna Nieustająca g. 18 oo. Modlitwa próśb i podziękowań, które wypisujemy na karteczkach i przynosimy do Kościoła.              

Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 17  5o.

Sakrament pokuty codziennie na ok. pół godziny przed Mszą Św.

Kancelaria parafialna czynna przed lub po Mszy Św.

Nabożeństwo czerwcowe  i Nowenna do Ducha Świętego, w tygodniu po Mszy Św., zaś w niedzielę g. 17 30 dzisiaj również Nabożeństwo Dziękczynne.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych, którym nie jest dane szczęśliwe przeżywanie dzieciństwa. Niech i one staną się przedmiotem naszej troski nie tylko duchowej. Możemy je wspomagać na różne sposoby, dlatego zachęcam, aby się tym zainteresować i podjąć np. adopcję na odległość lub też zaangażować się w działalność jakiejś organizacji na rzecz dzieci. Dzisiaj o 14 oo, zapraszamy dzieci na plac przy kościele, na piękne spotkanie i wiele atrakcji.

3. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej.

4. W tym tygodniu również pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Modlitwa w tej intencji rozpocznie się w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do udziału w niej i do osobistego spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Spowiedź Św. od 17 3o.

6. Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa, szczególnie w tym miesiącu Mu poświęconym. Okazja do spowiedzi będzie od godz. 17 oo do 18 Natomiast Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18 oo, po niej odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy śpiewali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o g. 9 oo, Nabożeństwo ku czci NSNMP i rozpocznie się Małe Jerycho, (całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu)

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 3 VI – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Spotkania grup duszpasterskich

Środa – Spotkanie Wspólnoty Różańcowej po Mszy Św. i omówienie Intencji modlitwy.

08 czerwca w niedzielę Zesłania Ducha Św. zapraszam na Mszę Św. o. g. 12 oo wszystkich motocyklistów naszej parafii (i nie tylko) po Mszy Św. poświęcenie motocykli. Kaski motocyklowe kładziemy przed ołtarz. Po poświęceniu wspólna parada motocykli i o g. 14 oo spotkanie integracyjne na placu kościelnym, może przy grillu? Również o 14 oo Caritas będzie prowadził aukcje całkiem nowych przydatnych do gospodarstwa domowego przedmiotów. Zapraszamy więc nie tylko entuzjastów jednośladów ale i wszystkich parafian. Kto by chciał poświęcić skuter lub rower też zapraszam.

Sobota – zbiórka ministrantów g. 11 oo

Sobota – Msza Św. dla Neokatechumenatu g. 17 oo

8. Trwają prace przy remoncie zaplecza kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na tacę i na konto parafii, w całości są one przeznaczone na nasze inwestycje.. Aby zakończyć  remont w dolnej części pomieszczeń potrzebujemy ok. 20 ooo zł. W związku z brakiem funduszy serdecznie proszę o zabranie kopert z nadrukiem Przebudowa Kościoła i w miarę możliwości złożeniem na ten cel ofiary.

Są wolne intencje w  dni powszednie.

10. Solenizantom oraz  Jubilatom tego tygodnia życzę opieki ich świętych patronów, a naszych gości serdecznie witam i zapraszam do wspólnej modlitwy

Ks. Darek Kiljan

proboszcz