DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     23 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku. Nasza obecność w świątyni świadczy o tym, że pragniemy służyć Bogu i na zawsze pozostać przy Chrystusie, który ma słowa życia wiecznego i za umiłowany przez siebie Kościół wydał samego siebie, przez co pouczył nas, jaka powinna być miłość małżonków.
  1. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop – Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.
  1. Wtorek Msza Św. g. 19 oo
  1. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9 oo i 19 oo. Wieczorna Msza Św. poprzedzona Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Czarnej Łące Msza Św. o g. 17 3o. Serdecznie zapraszam parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu.
  1. W Czwartek, Piątek i Sobotę Msza Św. o g. 19 o
  1. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszam parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.
  1. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękuję za świadectwo wiary i pobożności. Życzę szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia. Zmarła w Ostii w 387 roku (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła, który żył na przełomie IV i V wieku i napisał wiele dzieł teologicznych i apologetycznych (wspomnienie obowiązkowe).

9.   Wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną wspólnotę modlitwą i ofiarą składam      serdeczne   Bóg zapłać. Dziękuję tym rodzinom, które systematycznie składają ofiary na  konto parafialne i na tacę,  jak i tym, którzy w jakikolwiek inny sposób wspierają  przebudowę Kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać. W tej chwili przygotowujemy dokumentacje  do budowy wieży, elewacji i zagospodarowania terenu wokół kościoła.

10.Przy wyjściu można nabyć prasę katolicką. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela!!!

Ks. Darek Kiljan