SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               24 lipca 2016

Msze Św. w Niedzielę : 8 3o, 10 oo (Czarna Łąka), 12 oo i 19 oo.

w tygodniu. : Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek  g. 9 oo, Piątek i Sobotę (niedzielna) g. 19 oo,

Czarna Łąka – Piątek g. 18 oo

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę g. 9 oo

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o g. 18 5o

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
  2. Od wtorku, będziemy gościć pielgrzymów w naszej parafii. Przybędzie do nas ponad 100 pielgrzymów z Ukrainy. Będą Oni mieszkali u naszych rodzin, będą zwiedzać Szczecin i okolice. Zaś w Środę o g. 19 3o chcemy Ich ugościć na placu naszego Kościoła. Będzie grill, dobra zupa i wodzirej. Całość spotkania rozpoczniemy polonezem. Bądźmy wszyscy gospodarzami. Zachęcam wszystkich parafian do obecności. Jest to święto nas wszystkich. Przynieśmy ciasto, pierogi i co kto wymyśli do jedzenia, by nasza gościnność Polaków okazała się rzeczywiście WIELKA !!!
  3. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławię kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  4. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 9 oo. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.
  5. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, na Eucharystię zapraszam naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków. Msza Św. o g. 9
  6. Zapraszam w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, na wspólne oglądanie transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata.
  7. Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i życzymę pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazuję najlepsze życzenia.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

9.Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką; Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, nowy numer Miłujcie się!!!